Bina giydirme reklam

bina dış cephe reklam giydirme one way kaplama işleri yapılır
Bina giydirme reklam

Bina giydirme reklam

Bina giydirme reklam

Bina giydirme reklam

bina reklam giydirme

bina reklam giydirme

Bina Reklam Giydirme

Bina Reklam Giydirme

Bina reklam giydirme uygulaması mimariyle  birlikte  düşünülerek, yer yer yerleştirmeler yapılarak binanın tamamına ve ya bir kısmına uygulanır. Genellikle bina reklamı veren işletmenin kullanımına aittir. Örneğin bir mağaza ilginç ve estetik bir tasarımla dışarıdaki potansiyel müşterileri mağazaya çekmeyi amaçlayan bir bina giydirme uygulaması yapabilir.

Şehir merkezindeki binalarda cephe reklam giydirme ile yapılmış açık hava reklamcılığı örneklerine rastlanmaktadır.

Bina Cephe kaplama ise tüketicinin üretici konumuna geçtiği bir reklam mecrasıdır. Bina sahipleri binaların görünen cephelerinin kullanım hakkını büyük bedeller karşılığında reklam ajanslarına kiralarlar ve ciddi bir gelirler elde ederler.Ajanslar bu alanlara büyük ilan panoları yerleştirebilecekleri gibi led ekran gibi elektronik bir takım uygulamalara da gidebilirler. Çok sık başvurulan bir reklam mecrasıdır

1980 ’lerden önce bina giydirme ve ya cephe reklam kaplama el ile boyama tekniğiyle yapılıyordu. Dijital baskı sistemlerinin ve sanayinin gelişmesiyle bu yöntem genel olarak terk edildi fakat günümüzde hala bünyelerinde ressamlardan oluşan ekipler bulunduran şirketler el ile boyama tekniğiyle çeşitli bina cepheleri ve panolara reklam içerikli resimler yapmaktadırlar.