İstanbul tabela imalat

İstanbul tabela, açık hava reklamcılığının yaygınlaşması ile tabela kullanma şirketler tarafından tercih edilmektedir. Tabela şirketleri birbirinden ayırıcı görsel olabileceği gibi duyuru yapmak müşteri çekmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Tasarıma başlamadan önce müşteriden almamız gereken birtakım öncelikli bilgiler vardır. Bunlar sırasıyla; taslak hazırlamak, işle ilgili metin, resim, dia gibi (dijital, görsel) malzemeleri temin etmektir. Görsel malzemelerin yıpranmamış ve çok temiz bir şekilde tasarımcıya ulaştırılması gerekir. Tasarımcı grafik tasarımı hazırlarken baskı tekniklerine uygun çalışırsa, sağlıklı ve sorunsuz ürünler ortaya konulur. Bilgilerin nasıl ve ne şekilde tüketicilere iletileceği önemli bir konudur.

Bilgiler net, sade ve tüketicinin kolay okuyabileceği bir şekilde tabela imalatında yer almalıdır. Bilgi ve istenilen mesajı iyi bir şekilde dengeleyip sunmak gerekir. Slogan, ana mesaj ve destekleyici mesajlar görseli tamamlayıcı bir şekilde çatı tabela da yerini almalıdır. İçerik görselden kopuk olmamalıdır. Tabela tasarımı sayfa sayısı ve sayfa boyutu, formatı, kullanım yerini belirlemek, tabela imalatının uzunluğuna karar vermek, katlama sayısına karar vermek, hangi sütunda neyin ne kadar yer alacağına karar vermek, metnin uzunluğuna karar vermek vs. tabela planlama için önemli unsurlardır.

Vitrin folyo kaplama
Broşür türleri nelerdir?