Billboard Baskı

Billboard Baskı

Google Reklam

Billboard, belirli merkezlerde, belirli noktalara (yol kenarı, bina dışları v.b.), o noktadan gelip geçen herkesin görebileceği şekilde yerleştirilen, büyük boyutlardaki reklam araçlarıdır. Kelime anlamıyla tam Türkçe karşılığı ise “ilan tahtası”dır.Açıkhava reklam sektörünün en eski vitrinlerindendir. Reklam billboard fiyatları diğer mecralara göre artık oldukça maliyet avantajı sağlamaktadır.Klasik sınıflandırılmaktadır. Afiş baskıları ofset tekniğiyle ve paftalı basılmaktadır. Görselin vitrine uygulanması “kostik” veya “su bazlı” yapıştırma usulüyle gerçekleştirilmektedir. 74 Işıklı ve klasik billboard olarak iki farklı çeşidi vardır. 1980’li yıllarda, ekonomik ve etkin bir şekilde reklam mesajlarını hedef kitleye ileten bir reklam aracı olarak ülkemizde reklamverenin hizmetine giren billboardlar, renkli içerikleri ile şehirlere bir farklılık, güzellik ve sık sık değişmesi ile de tüketiciler arasında bir merak konusu durumuna gelmiştir.

Billboard kağıdı fiyatları ucuzlamasıyla bu alanda gelişmeler zamanla artmıştır.Dijital baskı merkezi şirketleri açık hava reklamcılığı alanın da hizmet vermeye devam etmekte yeni gelişmeleri takip etmekteler.

Billboardlar çarpıcı ve göze batan reklam araçlarıdır. Mesajların, resim, fotoğraf ve grafikler ile uyumlu ve anlamı tamamlayacak şekilde bütünleşmesiyle hedef kitle üzerinde son derece etkili olmaktadırlar.

Billboard ölçüleri nelerdir;Klasik Bilboard ebadı 350×200 cm’dir. Işıklı Bilboard ebadı 320×220 cm’dir. Klasik Bilboard afişleri 6 yada 10 parçalı,Işıklı Billboard afişleri ise 4 parçalıdır.

Megalight Baskı Uygulama
Silindir Kule Reklam

Benzer Konular