Billboard Baskı

Ülkemizde kent içi reklam olarak sıkça kullanılmakta ,billboard ölçüleri 2.20×3.20 cm olan ışıklı billboardlar. Ana caddelerde çok sık karşılaştığımız çok etkili bir iletişim aracıdır.

Billboard Baskı

Billboard Örneği

Ünlü reklamcı Seguela, billboardların yarattığı etki için şöyle demektedir. Billboard ne demek ? : “Billboard her şeyin ya da hiçbir şeyin mecrasıdır. Bir ürünü ya da bir markayı, on beş gün içinde ya piyasaya sürer ya da batırır. Gazetecilikte birinci sayfa ya da dergicilikte kapak ne ise reklamcılıkta da billboard odur. İletişimde bir yumruk, bir darbedir.”

Özellikle büyük kentlerde rağbet gören billboardlar, haftalık dönemler halinde değişmesi nedeniyle yaşama renk, tüketiciye alışveriş ve ürün bilgisi katan araçlardır.

Ülkemizde etkisi son yıllarda keşfedilen ve ilk uygulaması 1985 yılında Ankara’da başlayan “klasik” billboardlar 200×350 cm boyutlarına sahipti.

Billboard Baskı

Klasik Eski Tip Billboard Örneği

Günümüzde kullanılan ışıklı billboardlara 2004 yılından itibaren hayata geçmiştir. Bundan önceki dönemlerde klasik, ışıksız 200x 300 cm boyutlarındaki klasik billboardlar kullanımdaydı. Son dönemlerde 2 veya 3 billboardun yan yana gelerek tek tasarım yapılmasıyla billboard mecrası da farklı bir boyut kazanmıştır. Oldukça yaygın ve etkili bir reklam mecrasıdır .Hareketli billboard reklam alanlarıda gittikçe şehir merkezlerinde yerini almaktadır.

Reklam kabul süreleri birer haftalık dönemlerdir.Farklı lokasyonlar ve süreler için firmalarla irtibat kurulmalıdır.

 

 

Canvas Baskı Örneği
Folyo Baskı Uygulama