dijital baskı folyo uygulama


dijital baskı folyo uygulama

tisort baski makinesi


tisort baski makinesi

halı baskı makinası


halı baskı makinası

duvar baskı boya dekoratif boya


duvar baskı boya dekoratif boya

boya baskı çalışması şişe baskısı ile çiçek


boya baskı çalışması şişe baskısı ile çiçek

baskı çeşitleri nelerdir


baskı çeşitleri nelerdir

van vejın baskı nasıl çıkarılır


van vejın baskı nasıl çıkarılır

Vitrin folyo kaplama

Vitrin folyo kaplama hizmeti  ülkemizde başarı ile uygulanmakta olup one way vision baskı uygulama deneyimli personel tarafından yapılır. Dijital baskı merkezi bir çok il ve ilçede bulunur ve buralara danışarak sizlerde vitrin folyo kaplama işleri yaptırabilirsiniz.

İstanbul tuzla ilesinde bulunan anadolu yakası dijital baskı merkezi  ile görüşmeden folyo kaplama işleri yaptırmayın.

İstanbul tabela imalat

İstanbul tabela, açık hava reklamcılığının yaygınlaşması ile tabela kullanma şirketler tarafından tercih edilmektedir. Tabela şirketleri birbirinden ayırıcı görsel olabileceği gibi duyuru yapmak müşteri çekmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Tasarıma başlamadan önce müşteriden almamız gereken birtakım öncelikli bilgiler vardır. Bunlar sırasıyla; taslak hazırlamak, işle ilgili metin, resim, dia gibi (dijital, görsel) malzemeleri temin etmektir. Görsel malzemelerin yıpranmamış ve çok temiz bir şekilde tasarımcıya ulaştırılması gerekir. Tasarımcı grafik tasarımı hazırlarken baskı tekniklerine uygun çalışırsa, sağlıklı ve sorunsuz ürünler ortaya konulur. Bilgilerin nasıl ve ne şekilde tüketicilere iletileceği önemli bir konudur.

Bilgiler net, sade ve tüketicinin kolay okuyabileceği bir şekilde tabela imalatında yer almalıdır. Bilgi ve istenilen mesajı iyi bir şekilde dengeleyip sunmak gerekir. Slogan, ana mesaj ve destekleyici mesajlar görseli tamamlayıcı bir şekilde çatı tabela da yerini almalıdır. İçerik görselden kopuk olmamalıdır. Tabela tasarımı sayfa sayısı ve sayfa boyutu, formatı, kullanım yerini belirlemek, tabela imalatının uzunluğuna karar vermek, katlama sayısına karar vermek, hangi sütunda neyin ne kadar yer alacağına karar vermek, metnin uzunluğuna karar vermek vs. tabela planlama için önemli unsurlardır.

Broşür türleri nelerdir?

Broşürler tek kırımlı, iki kırımlı, bülten broşür renkli ve renksiz olmak üzere sınıflara ayrılır. Broşür basımında kullanılan malzemeler tercihe göre farklılıklar gösterirler. Broşürler renkli kâğıda ya da hamur kâğıdına basılırlar. Kuşe kâğıtlara yapılan broşürler kâğıdın yapısından dolayı, daha etkileyici bir sonuç verir. Ayrıca renkli tasarlanmış broşürler dikkat çekici bir özelliğe kavuşur. Broşürün boyutlarını belirlemedeki en önemli etkin özellik, baskı giderleri ve dağıtım yollarıdır. Örneğin posta kutularına dağıtılacak bir broşürün A4 (21×29.7) ebadında olması gereksiz bir masraf ve amacına uygun olmayan kullanışsız bir broşür olacaktır. Föy: “Broşürün bir sayfasıdır. Mücellit işleri gerektirmeyen sadece kesim gerektiren teka yapraklı broşürlerdir. İnsert: Daha uzun süreli ( dayanma süresi haftalık, aylık vb. ) tüketilen, tirajı yüksek 4, 8, 16, 32, 64 sayfalı broşürlerdir. Örneğin marketlerin dağıttığı ürün broşürleri. Broşürler cilt şekline göre de çeşitlilik gösterebilirler. Bunlar tel dikişli veya katlamalı broşürler olarak karşımıza çıkar. 21×29.7 cm, broşürler sayfa sayısı değişir
14.8.×21 cm, broşürler sayfa sayısı değişir
10.×14 cm, broşürler sayfa sayısı değişir
10×21 cm Tek kırım 4 sayfa broşür
10×21 cm 2 kırım 6 sayfa broşür
16×16 cm broşürler
22×22 broşürler
33×35 cm broşürler
Broşürün asıl amacı tanıtım olsa da içerdikleri konular açısından broşürler birbirinden farklılık gösterirler. Broşür Tasarım yapılırken, kağıt ölçüleri düşünülmesi gerekir, standart kağıt ölçülerinin askatları düşünülerek, fire verdirmeden ekonomik olması müşteri ve broşürü tasarlayan ve basan sektörü de yakından ilgilendiren bir unsur olduğu gibi doğa duyarlığı açısından da önem taşımaktadır.
Standart kâğıt ölçüleri
Kuşe,1.Hamur, 2.Hamur, 3.hamur kâğıtlarda
a) 70×100 cm
b) 64×90 cm
c) 57×82 cm
Kartonlar içinde, standart ölçü 70×100 cm dir.
Bu ölçülerin askatlarıyla düşünerek tasarım yapmak yukarıda saydığımız özellikler için önem taşımaktadır.
s
Ürün tanıtım broşürleri: Hazır giyim, gıda teknoloji ürünleri, mutfak gereçleri, endüstriyel ürünler vb. ürünlerin tanıtımı için kullanılır.

Sağlıkla ilgili broşürler: Halk sağlığı kurumları, Yeşilay, Kızılay, gibi halkı sağlıkla ilgili bilinçlendirmeyi hedefleyen broşürlerdir.
Hizmet tanıtım broşürleri: Otel, çocuk yuvası, hastane, mimarlık vb. pek çok hizmeti kapsayan tanıtım broşürleri bu gruba girer.
Turizm broşürleri: Herhangi bir ülkeyi dünyaya tanıtmak için ve turistik yerlerin ilgisini çekmek için kullanılır.
Sanatsal broşürler: Resim, müzik, tiyatro, plastik sanatlar, edebiyat vb. birçok etkinlikleri festival, sergi ve bienallerin tanıtımını yapan broşürlerdir.
Politik broşürler: Bir düşüncenin ya da bir grubun faaliyetlerine taraftar toplayabilmek için kullanılan broşürlerdir.