Otopark Reklamcılığı Nedir

Reklamın amacı; malların satışı ya da hizmetlerin tüketilmesi, kullanılması, faydalanmaya açılmasıdır. Reklam arzın talepten fazla olduğu piyasaların bir fonksiyonuolmaktadır. Yalnız burada sadece arz fazlasının yanında piyasada aynı malın çok değişik alternatiflerinin bulunması da reklamın ekonomik açıdan önemini göstermektedir.

Çünkü ürünler arasında rekabet bulunmaktadır. Reklam ekonomik açıdan üreticiye hizmet ettiği kadar, tüketiciye de hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Çünkü reklam tüketiciye bilgi vererek tüketicinin isabetli alım kararlarında ve dolayısıyla doğru alımlarda bulunmasına yardımcı olmaktadır. Rekabet ortamının kızışması nedeniyle üretici farklı mallardan, farklı ürün tiplerinden ve fiyatlarından haberdar olabilmektedir. Bu bağlamda firma ile tüketici arasında etkin bir iletişim ancak reklam ile kurabilecektir. Bunun için,amacı saptırılmadan yapılan bir reklam hem üreticinin hem de tüketicinin ekonomik amaçlarına hizmet etmektedir.

Reklam, teknolojik gelişmenin hızlandırdığı üretim karşısında tüketimi hızlandırarak üretim ve tüketim arasındaki dengeyi sağlamaktadır. İşletmeler reklam yoluyla yığınsal tüketimin gerçekleşmesini arzulamaktadır. Yığınsal tüketim, yığınsal üretim olduğu için bu da, daha çok hasılat ve sonuçta en azından üretici firma için daha fazla kar demektir.

İşletmeler reklamı kısa vadede yalnızca mamulü ya da hizmeti pazarlayabilmek için kullanırlarken, uzun vadede işletmenin devamlılığı için gerekli olmaktadır. Rekabete dayalı piyasalarda tüketicilerin bir malı tanıyıp benimsemesi oldukça zor şartlarda gerçekleşmektedir. Reklam bir malın satılmasında tercihli talebin kullanılmasına büyük katkılar sağlamaktadır.

Genellikle büyük alışveriş merkezlerinin otoparklarına yerleştirilen bu tür açıkhava reklamları bir anlamda satış yeri reklam malzemesi görevi de görmektedirler. Gün içinde genellikle alım gücü yüksek çok fazla kişinin uğradığı büyük alışveriş merkezleri, aktif hedef kitleyi yakalamak için oldukça işlevseldir. Bu tür mekanlarda bulunan insanlar alışverişe hazırdır. Bu anlamda çevredeki uyaranlara algısı açıktır. Bu nedenle bü tür reklamlar hedef kitlelerine ulaşmada oldukça başarılı olabilmektedir.

Tuzla dijital baskı merkezi ürünleri:

Billboard reklam baskı
Clp baskı
Silindir Kiosk baskı
Megalight baskı
Mesh baskı
One Way Vision baskı

 

şişli dijital baskı
one way vision izmir

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın